Ekonomi

AB ile Uyumlu Türkiye Taşımacılık Politikası

Avrupa Birliği (AB) ulaşım politikasındaki kurallar Türkiye’de de aynı şekilde uygulanmaktadır. Türkiye, ulaşım altyapısı ve üst yapısıyla Avrupa Birliği’ne girmeye hazır.

Türkiye’nin AB’ye tam üyeliği konusunda yapılan çalışmalar sonucunda 2005 yılında hazırlanan 33 fasıldan biri olan ve son dönemde sıkça gündeme gelen Ulaştırma Politikası’na Türkiye hem altyapısı hem de üst yapısıyla uygundur. günler. Türkiye ile AB arasında oluşturulan fasıllardan biri olan Taşımacılık Politikaları, sürücülerin dinlenme süreleri, taşınan ürünün ağırlığı, emisyonların azaltılması ve çevre koruma gibi konularda AB’ye girmeye hazır. yol güvenliğinin artması.

Uluslararası bir lojistik firmasının kurucu ortaklarından Dursun Gece, taşımacılık konusunda Avrupa Birliği’nde uygulanan tüm kuralların Türkiye’de de aynı şekilde uygulandığını ve Türkiye’nin ulaşım altyapısının AB ile uyumlu olduğunu vurgulayarak, ” Takograf uygulaması (aracın hız ve mesafesini ölçen cihaz) Türkiye’de de uygulanmaktadır.Aslında Türkiye’deki sürüş saatleri Avrupa standartlarının ortasında farklı değildir.Ancak sürücülerimizin daha fazla bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bu konuda günlük takograflarla “Bu konuda denetimler sağlanmakta ve uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Avrupa’da uygulanan kurallar ile Türkiye’de uygulanan kurallar arasında hiçbir fark yoktur. Ülkemizdeki tüm firmalar takograf kullanarak verileri aynı formda kayıt altına almaktadır. Bununla ilgili olarak polisimiz takograf denetimi yapmaktadır. Türkiye’nin ulaştırma mevzuatı Avrupa Birliği’ne giriş için uygundur. Türkiye’nin ulaşım altyapısı Avrupa Birliği ile uyumludur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu