Haber

Akşener belediye başkanlarıyla görüştü (6)

‘SÖYLEDİKLERİMİZ ÇOK AÇIK VE AÇIK’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milletvekilleri, genel lider başdanışmanları ve meclis üyeleriyle görüşmek üzere geldiği toplantının ardından genel merkezden ayrıldı. Küme Başkan Yardımcıları Erhan Usta ve Müsavat Dervişoğlu çıkışta basın mensuplarına açıklama yaptı. Usta, “Mevcut haliyle bu beşli masa, Sayın Kılıçdaroğlu’nun aday gösterilmesi için kurulmuş bir masa haline geldi. Söylediklerimiz çok açık ve net. Şu an için tablo o anlamda devam ediyor” dedi. kapı bize açık. Ama onun dışında o ilkelerden vazgeçmek istemiyoruz, kararlar uzlaşı ile alınacak, bugüne kadar hep böyle yaptık” dedi.

Usta, “6 Numaralı Masa’dan davet mi bekliyorsunuz?” “Bu irade beyanını bekliyoruz. Masanın ne için kurulduğunu başından beri, bu son noktada anladık.” Akşener’in adaylığı sorulduğunda Usta, “Ona bakacağız, önümüzdeki toplantılarda onu konuşacağız” dedi.

Musavat Dervişoğlu ise ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in 6 Mart’ta yapılacak toplantıya katılıp katılmayacağının sorulması üzerine, “Hayır, katılmaz. Bugün 5 partinin liderleri toplandı, onlara sorun” dedi. İYİ Parti’nin cumhurbaşkanı adayı Dervişoğlu, “Zamanı gelince her şeyi konuşacağız” dedi.

arhavi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu