Haber

2 bin 493 TL’lik ‘işgal’ cezasının makbuzlarını ağaca astı

GİRESUN’da kasap Erkan Bozkurt (41), hazine arazisini masa ve sandalye koyarak işgal ettiği gerekçesiyle belediye tarafından 20 günde kesilen 2 bin 493 TL değerindeki 9 adet para cezasının fişini astı. Bozkurt, arsanın bağlı olduğu Milli Emlak Müdürlüğü’ne ecrimisil ödediğini belirtirken, belediye kaçak yapısı mahkeme kararıyla yıkılan işletmecinin alana masa ve sandalye koyarak faaliyetini sürdürdüğünü açıkladı. , ve cezai işlem başlatıldı.

Kasap Erkan Bozkurt, Piraziz ilçesi Eren Mahallesi’ndeki iş yerinin yanında hazineye ait araziye müşterileri için masa ve sandalye yerleştirdi. Piraziz Belediyesi ekipleri de Bozkurt’tan hazine yerini işgal ettikleri gerekçesiyle masa ve sandalyeleri kaldırmasını istedi. Bozkurt, ‘Kabahatler Kanunu’na göre uyarılara rağmen kaldırılmayan masa ve sandalyeler nedeniyle 20 günde 9 kez ‘işgal’ suçundan 277 TL para cezasına çarptırıldı. Arazi kullanımı için Milli Emlak Müdürlüğü’ne ecrimisil ödediğini belirten Bozkurt, ağaca 2 bin 493 TL değerinde 9 adet fiş astı.

Belediye başkanının kendisiyle muhatap olduğunu öne süren Erkan Bozkurt, “Belediyenin yetkisini kullanarak zabıtayı göndererek buraya gelen müşterilerimiz için koyduğumuz masa ve sandalyeleri söküp, lambaları söktürdü. 9 para cezası verdi. Yaklaşık 20 gündür bana 277 TL ceza kesildi.Bir gün para cezası yazıp ertesi gün yazmıyorlar.Bu süreç böyle devam etmek üzere.Ceza fişlerini ağaca astım sanırım belediye ağaca ceza verdi. bu ağacın gölgesini kullanarak masaları ağacın altına atmak.Ağaç aldığı cezayı bilsin.Cezalara tepkimi bu şekilde göstermek istedim.Tabii ki ağacı görenlerin de ilgisini çekiyor. Nedir diye soruyorlar durumu anlatıyoruz şaşırıyorlar bence bize yapılan haksızlık misyon kötü kullanmış burası Milli Emlak’a ait bir arsa cezasını ben ödüyorum biz ödemiyoruz Bu cezaların neden yazıldığını anlıyoruz.Bu nereye kadar bilmiyoruz. olay gider. BELEDİYEDEN AÇIKLAMA Piraziz Belediyesi’nden yazı Açıklamada, hazinede bulunan iş yeri ile ilgili kaçak yapının mahkeme kararıyla yıkıldığı belirtilerek, “Kanuna bağlı taşınmazın olduğu belirtildi. yayaların geçtiği meydan, cadde, sokak veya kaldırımları, yetkili makamların açık ve yazılı izni olmaksızın devletin hakimiyeti ve mülkiyetinde işgal etmekte ve buralarda ticari faaliyetler yürütülmektedir. Söz konusu işgal ve ticari faaliyetin aralıksız devam etmesi nedeniyle 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 38/1 maddesi gereğince zabıta tarafından idari para cezası uygulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu